שירותי מיקס לשיר ולאלבום

כשאומרים שירותי מיקס מתכוונים בעצם לומר

"יצירת אשליית עומק ומרחב ביצירה דו-ממדית עם התנועה, הרגש והמסר בשיאם​"

אולפן הקלטות קורקט מציע שירותי סאונד ומיקס מקצועיים למוזיקאים, הרכבים ולאומני הבמה בדגש על הפרטים הקטנים מתוך מחשבה ארוכת טווח – עושים את זה נכון!

3 דקות ואתם יודעים אם אתם צריכים מיקס

האזינו לדוגמאות מגוונות לפני ואחרי מיקס, ככה תוכלו להבין אם אתם באמת צריכים את זה

מה זה בכלל מיקס?

אחרי שהקלטתם שיר וערכתם אותו, הגיע הרגע לעשות לו מיקס – לגרום לכך שכל כלי יקיים תפקיד מחושב בשיר, ליצור דינמיקה המתאימה להפקה, לבנות תמונה תלת מימדית שתעביר למאזינים את החוויה במלואה, לשים לב בעזרת זכוכית מגדלת ולהחליט מאות אם לא אלפי החלטות שבסופם החזון, המסר והחוויה יהיו ברורים וצלולים לכולם.
צריכים מיקס מקצועי לשיר, סינגל, אלבום קצר EP או אלבום?
ממש כמו בדוגמא כאן——————————————->

 

חשוב לדעת לפני שניגשים למיקס

עם מפת הדרך שלנו – תוכלו להבין מהר מאוד באיזה שלב אתם נמצאים והאם באמת הגעתם לשלב בו היצירה שלכם צריכה מיקס! מומלץ לקרוא את תוכן הדף במלואו 🙂 טיפ קטן שיעשה שינוי גדול בחשיבה שלכם – לפני כל הפקה, יושבים ועושים תכנית! משלב הסקיצה ועד לשלב ההקלטות – דואגים שזה יזיז וירגש!

אשליית עומק ומרחב ביצירה דו-ממדית עם התנועה, הרגש והמסר בשיאם

מגיעים לזה בעזרת משחק כמו פעם, שהיינו ילדים – ספונטניות בשיאה, ללא תכנון מודע של תבניות עבודה שהוכנו מראש. במיקס לסינגל, לאלבום לא מפחדים "לטעות" ולנסות דברים חדשים.

גישה חזותית למיקס!

הקלטות איכותיות ומושכלות יתנו יתרון ענק לטכנאי המיקס ולאומן בהמשך דרכו, כמו כן מספר ההצבות ומספר הרצועות המוקלטות יראו לטכנאי המיקס האם ההפקה הגיעה אליו לאחר גיבוש חזון ולקיחת אחריות מצד האומן. רצוי לתת מספר דוגמאות אמנותיות לטכנאי המיקס שיתנו לו נקודת אור ממנה יוכל להתחיל בתהליך.

במרבית הפעמים רצועות ההקלטה יצטרכו עריכת סאונד לפני שימשיכו אל תהליך המיקס.

ההפקה שהשקעתם בה כל כך הרבה אנרגיה וזמן לא נשמעת כפי שרציתם; התפקידים לא ברורים, המסר לא מובן, הרגשה של בלאגן – כל התפקידים נלחמים זה בזה, שום דבר לא נשמע מחמיא ומעצים ויש עוד הרבה סימנים לכך שצריך לעשות סדר – הגיע הזמן לעשות מיקס!

כן. זה התפקיד המרכזי של התהליך ושיפור הסאונד יעצים את ההפקה והחזון של האומן.

ההפקה צריכה לתת הרגשה כלשהי למאזינים – חספוס ולכלוך או ניקיון ועדינות. ההפקה צריכה להיות מדויקת וצפויה או חופשית ומפתיעה. העיבוד בשיר מתאר את החזון באופן הכי מדויק, כלי הנגינה ותפקידם בהפקה כמה שהם נכונים 🙂 תהיתם האם מבנה השיר מחושב ובכל שיר יש מסר ברור? אילו כלים צריכים להיות העיקריים בהפקה ואילו הם רק הקישוטים בסיפור? האם השירה צריכה להיות מקדימה והפסנתר רחוק מאחורה? מאילו אומנים שאבתם השראה, מי או מה השפיע עליכם; האם אתם מכירים ציוד מסוים שאיתו הוא הופיע/הקליט בעבר וזה היה נשמע לכם מתאים לחזון שלכם? האם המילים של כל השירים שלכם כתובות? האם יש לכם חומרים מוקלטים מהופעות קודמות? וכו'.

פה תוכלו למלא שאלון אישי שיעזור לכם בשלב הזה

זהו תיאור חלקי אך מדבק בחשיבה עמוקה ואמיתית. לאחר שעניתם על כל השאלות האלו, אפשר לומר שאתם מוכנים להעביר אלינו הלאה את היצירה שלכם. יכולת הביצוע והאמירה של האומן תעזור לשני הצדדים בתהליך אומנותי שכזה.

חזון מפיק מוזיקלי

ספר לימודי סאונד – "הפקה מוזיקלית לא כמו שחשבתם" הוא יומן מסע אישי בתהליך המלא בהקלטת אלבום עבור "איתמר בק ופקידי הקבלה בלוז" ועוסק בהצבות מיקרופונים עבור כלי נגינה שונים, ביסודות ההקלטה והעריכה ומתמקד במיקס.

הספר מציג רק דברים שעובדים, כל תוכניות הפעולה שנבדקו ויושמו… וייצרו תוצאות למוזיקאים שהיו בעשייה – והתוצאה היא כמובן אלבום שאותו יכלו להפיץ.

תוכניות הפעולה כוללות הסברים ברורים והנחיות מדויקות, שלב אחר שלב. תבינו מה צריך לעשות ואיך עושים את זה.

זה לא סתם תאוריה שקראנו באיזה ספר. תוכניות הפעולה מתאימות גם למוזיקאים מתחילים שעדיין לא הקליטו באולפן וגם לאלו שכבר הוציאו אלבום ועונים על האתגרים שקורים בשלבים השונים החל מפרה-פרודקשן ועד למיקס סופי.

ובקיצור, הספר הזה יעזור לך.

הספר המקיף ביותר יוכל לעזור לכם בפתרון הבעיות

קראו על תהליך ההקלטה ועל הקסם שקורה בשלבים המאוחרים במיקס, ככה תוכלו לבוא באמת מוכנים

חברים מרוצים

""ממליץ מאוד לכל מי שאכפת לו מאיכות."
חן כהן
יוצר מוזיקה אלקטרונית
"אני לא מאמינה איך שההופעה נשמעת עכשיו אחרי העריכות! כל התזוזות שלי עם המיקרופון והרעש שהיה כמעט בכל ההקלטה…נעלמו."
שירן
זמרת קול
"עוד מהשיחת טלפון איתך (מיכאל) הבנתי שיש פה בן אדם רציני"
איתמר בק
איתמר בק ופקידי הקבלה

שאלות נפוצות

כמה זמן לוקח תהליך המיקס?

כשנהנים מאומנות, קשה נורא להסתכל על השעון. הזמן שונה לכל הפקה, אך ניתן לומר שמיקס טוב שנועד לשרת את ההפקה יכול לקחת בין 4 שעות לכמה ימים.

האם מיקס ישפר משמעותית את הסאונד?

כן. זה התפקיד המרכזי של התהליך ושיפור הסאונד יעצים את ההפקה והחזון של האומן.

מה אם המיקס לא תואם את הציפיות והחזון של האומן?

התהליך אינטימי מאוד ולכן קודם לכל חייבת להתקיים שיחה עמוקה בה יכילו הצדדים את גישתם, חזונם לפיסת האומנות. לאחר שהצדדים יראו שאכן שניהם מתאימים לתהליך, שטכנאי המיקס אוהב את ההפקה ומאמין שיוכל לתת ערך מוסף מעצים והאומן מעריך וסומך על הטעם האישי של טכנאי המיקס – רק אז המיקס יתחיל…

טכנאי המיקס יקשיב לשיר ויכין מספר גירסאות של מיקס גולמי – במידה ואכן אחת מהגירסאות יהיה הכיוון האהוב של האומן ימשיך הטכנאי בתהליך באופן ממוקד ויצירתי עד לסופו של המיקס. כפי שמתואר כאן, מספר השלבים יוצרים את הכימיה והאמון וגם את מקדם הביטחון ולכן הסבירות שאומן יקבע שהמיקס הסופי אינו מתאים לחזון שלו היא נמוכה.

לאחר שטכנאי המיקס ישלח מספר גירסאות של מיקס גולמי לאומן, יהיה עליו להאזין ברוגע בסביבה שקטה ולהתמקד. לרוב יגיע החיוך אך אם לא, על האומן לכתוב הערות מדויקות עד כמה שאפשר, האם זה סאונד הגיטרה שאינו מתאים? האם השירה לא מצאת חן בעיניו? האם חשובים לו קולות הרקע בהפקה? הפסנתר נשמע קטן מידי? וכו'. טכנאי המיקס יקבל את המשוב ויוכל לשפר או לקבל את ההחלטה שאין זה מתאים לתפקיד.

אילו קבצים צריך טכנאי המיקס?

אנו עובדים עם שתי תוכנות עריכת סאונד המקובלות בתעשיה: 12 Pro Tools ו- 6.5 Cubase ולכן קבצי ptx, cpr הם המתאימים ביותר לפתיחת סאשיין ההקלטה המלא. בכל מקרה ניתן לייצא את קבצי ההקלטה הגולמיים בפורמט 24bit/44.1kHz wav. אפשרות נוספת היא ייצוא של הפרויקט לקבצי AAF או OMF.

וודאו שההקלטה מסודרת, שמות הערוצים הגיוניים, אין רעשים חריגים בערוצי ההקלטה וכדו'. העברה של הפקה מסודרת אל טכנאי המיקס תציג את רצינות האומן ובסופו של דבר תגרום למיקס באותה הנשימה.

טכנאי המיקס אוהב נורא את עבודתו. לאחר שיקשיב להפקה בפעם הראשונה יעלו בראשו רעיונות רבים שאותם ירצה לממש בכדי להעצים את ההפקה והחזון של האומן. מתן שמות לערוצי ההקלטה, תיקוני רעשים ועריכות של חטיבת הקצב ידאגו לכך שהוא יעשה עבודות עריכה. לא בשביל זה שלחתם לו את ההפקה 😉 זיכרו – עריכות אודיו הם אינם מיקס.

איך אפשר לדעת אם צריך מיקס?

ההפקה שהשקעתם בה כל כך הרבה אנרגיה וזמן לא נשמעת כפי שרציתם; התפקידים לא ברורים, המסר לא מובן, הרגשה של בלאגן – כל התפקידים נלחמים זה בזה, שום דבר לא נשמע מחמיא ומעצים ויש עוד הרבה סימנים לכך שצריך לעשות סדר – הגיע הזמן לעשות מיקס!


ומה אם בכל זאת תידרש עבודת עריכה?

תוכלו לשלוח את ההפקה ולציין כי הפרויקט דורש את שלב העריכה. עריכות אודיו הינם בתעריף שעתי. ניקיון רעשים, סידור הערוצים באופן הגיוני, מתן שמות לכל הערוצים, חיתוכים, בדיקת עוצמות ההקלטה, יישור חטיבת הקצב ועוד.

זיכרו לבדוק האם הנגנים והתפקידים השונים מתנגנים לפי חטיבת הקצב הטבעית להפקה – האם ההפקה "יושבת". במידה והביצוע אינו בקצב, תיתכן ותידרש מהלהקה הקלטה חוזרת של הביצוע 🙁


האזינו לדוגמאות של שירים לפני ואחרי מיקס

*העבודות באתר הינן דוגמיות אודיו קצרות להתרשמות בלבד. ההאזנה באיכות MP3 על מנת לספק מהירות גלישה ונוחות באתר

 

[vc_row][vc_column width="1/2"][vc_text_separator title="אחרי מיקס" title_align="separator_align_center" color="grey"][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width="1/2"][vc_text_separator title="הקלטות לייב" title_align="separator_align_center" color="grey"][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/1"][vc_column_text].[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width="1/1"][vc_column_text][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

קצת עליכם

אתם מוזיקאים יוצרים, אומנים. הגעתם לכאן אחרי שעברתם דרך ארוכה וחשוב שתכירו שיש תהליך מסודר.

שיר טוב קיים לנצח. אנשים שרים אותו במקלחת, מזמזמים אותו בדרך לעבודה, רוקדים איתו במסיבה, מתכסים איתו ביום חורפי, אוהבים איתו בחוף הים, נזכרים איתו בילדות… 

שירותי סאונד ומיקס
קצת עלינו

"אנחנו" צוות של שני חברים טובים שמתמקדים בחוזקות שלנו בעשייה ובשיפור תכונות אופי שנדיר למצוא בזמנים של היום. סבלנות, אחריות, אכפתיות ובלי אגו. שמים דגש על הפרטים הקטנים ואוהבים אהבה עמוקה למוזיקה וסאונד.

המטרה שלנו להעצים את אומני הבמה ולהביא את המוזיקה אל מציאות חדשה! להיות הצוות שנמצא מאחורי הקלעים.​ אצלנו תקבלו איכות שירות ברמה הגבוהה ביותר!

 כל הזכויות שמורות © לאולפן הקלטות קורקט 2015-2020